کوچینگ در شیراز ( لایف کوچینگ + بیزینس کوچینگ + مشاوره کسبوکار )

کوچینگ در شیراز

کوچینگ در شیراز

کوچینگ یا مربیگری فرایندی ا‌ست با هدف افزایش بهره وری که به‌جای تکیه بر گذشته یا آینده دور، بر «اینجا و اکنون» متمرکز است. کوچینگ را می‌توان در قالب‌های متنوعی پیاده‌سازی کرد و وظایف متفاوتی برای مربی متصور شد. در جهان‌بینی توسعه فردی و بهره‌وری کسب و‌ کار، مربی صرفا فردی متخصص نیست؛ بلکه نقش اصلی او تسهیل‌کردن فرایند یادگیری است.هدف ما این است که شما را با علم کوچینگ و فواید دوره کوچینگ آشنا ‌کنیم و تفاوت آموزش دادن به افراد به‌روش سنتی را با کمک‌ کردن به آنها در مسیر یادگیری تشریح ‌کنیم مربی یا در اصطلاح کوچ در شیراز ، به مشتریانش کمک می‌کند تا به حداکثر بهره‌وری و نتایج دلخواه در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود دست یابند. کوچینگ دستیابی به بهترین عملکرد، آموختن و پیشرفت در مسیر مطلوب را تضمین می‌کند. مربیان معمولا درزمینه مدنظر مشتریان خبرگی و تجربه فراوانی دارند.

انتخاب کوچ و مشاور مناسب در شیراز

چه زمانی نیاز به مشاور یا کوچ دارید؟

  • زمانی که می‌خواهید رشد کنید و یک پله بالاتر بروید ولی می‌ترسید برید بالا و میدونید که خودتان و کسب‌وکارتان این پتانسیل رو دارد که این رشد رو داشته باشید یا این که در بحران‌های خاصی قرار گرفتید (اقتصادی، کاری یا...) که در نهایت نمی‌توانید خودتان و کسب و کارتون رو رشد بدید و به جلو حرکت کنید.
    بعضی اوقات نیاز هست که کسب‌وکار رو طوری طراحی کنید که یک سیستم سازی خیلی خوب داشته باشد که بتوانیم یک فرایندی را در آن تعریف کنیم که همه ی کارکنان روی یک شرح وظایف و یک برنامه‌ریزی خاص حرکت کنند

مشاوره رایگان

معرفی انواع کوچینگ

کوچینگ شغلی (Career Coaching) یک کوچ (Coach) در زمینه کوچینگ شغلی بر شغل یا پیشرفت شغلی فرد متمرکز است. آنها به احتمال زیاد طیف وسیعی از مهارت‌ها از جمله مشاوره، راهنمایی و مربیگری را ترسیم می‌کنند و ممکن است از برخی از انواع روان سنجی برای کمک به فرد برای کسب بینش بیشتر در ترجیحات شغلی خود و یا چگونگی تاثیر شخصیت آنها بر انتخاب شغلشان استفاده کند. گاهی اوقات شرکت‌های استخدامی از این نوع آموزش (کوچینگ شغلی) به عنوان یک خدمت به مراجعه کنندگان خود استفاده می‌نمایند.

کوچینگ کسب و کار (Business Coaching) کوچ (Coach) تجاری به فرد یا تیم بازخورد و مشاوره می‌دهد تا آن‌ها را قادر به بهبود عملکرد شخصی‌شان در محیط کسب و کار کند. همچنین می‌توان کوچینگ کسب و کار را فعالیتی دانست که مدیران در یک تجارت برای کمک به افراد خود در توسعه، افزایش رضایت شغلی و یادگیری مهارت‌های جدید انجام می‌دهند. یک کوچ کسب و کار ممکن است به عنوان به اشتراک گذاشتن تجربه تجارت خود برخی از کوچ‌ ها (Coach) را راهنمایی و هدایت کند.

کوچینگ زندگی (Life Coaching) کوچینگ زندگی بر رشد فرد تمرکز دارد و می‌تواند شامل روانشناسی، علوم اعصاب جامعه شناسی، رشد بزرگسالان و رشد شغلی باشد. به عبارت دیگر، وجهی است که بر چگونگی زندگی یک انسان و تحقق خواسته‌ها و رویاهای شخصی خود تأثیر می‌گذارد. کوچینگ زندگی می‌تواند تقریباً در هر جنبه از زندگی افراد، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای به او کمک کند. (Coach) را راهنمایی و هدایت کند.

تفاوت کوچینگ و منتورینگ دانستن و درک تفاوت بین کوچینگ و منتورینگ می‌تواند مهم باشد چرا که این دو کاملاً از هم متمایز هستند. هرچند که گاهی این دو را به جای هم فرض می‌کنند. علاوه براین، منتورینگ یک رابطه طولانی مدت و مداوم است که دیدگاه وسیع‌تری نسبت به فرد را در بر‌می‌گیرد، و مراجعه کننده را با ارائه پیشنهادات و راهنمایی‌هایی از تجربیات خود یادگیرنده را برای شغل آینده‌اش راهنمایی و حمایت می‌کند. . (Coach) را راهنمایی و هدایت کند.

مزایای کوچینگ در سازمان‌ها:

افراد را به مسئولیت پذیری تشویق می‌کند

تعامل بین کارمندان را افزایش می‌دهد

عملکرد فردی را بهبود می‌بخشد

به انگیزه و توانمند سازی افراد کمک می‌کند

افزایش تعهد سازمانی برای توسعه مالی

کمک به شناسایی کارمندان برتر

کوچینگ در شیراز

مقایسه بیزینس کوچ و مشاور کسب و کار

اگر بخواهم با یک مثال تفاوت بین بیزینس کوچ با یک مشاور کسب‌وکار رو برایتان بیان کنیم، به این صورت میتوان گفت که یک باشگاه بدنسازی را در نظر بگیریم که وقتی برای ورزش وارد باشگاه می‌شوید سه حالت داره:

در حالت اول شما می‌توانید برنامه‌ای که مشاور، مربی یا مدیر باشگاه که به‌صورت عمومی روی دیوار برای روزهای هفته قرار داده را بخوانید و بر اساس اون برنامه ها شروع می کنید به ورزش کردن که بعضی اوقات بعضی حرکت هارو انجام میدین و بعضی وقت ها خیر که به این کار صحیح و خطا های فردی می‌گویند.

در حالت دوم شما خودتان به یک مربی مراجعه می‌کنید و از او در خواست یک برنامه می‌کنید. مربی هم با دیدن بدن و میزان کشش ظاهری که شما دارید به شما یک سری آموزش‌ها، برنامه ها رو میده که شما شروع کنید و برید جلو و در نهایت هم نسبت به اون کاری که انجام دادید و نسبت به هیکلتون به شما برنامه میده و هربار که رفتید اگر تمریناتتون رو انجام دادید که دادید، اگر ندادید بازهم نسبت به خروجی بعدی به شما برنامه میده، درست مانند یک پزشک که هر بار میخوایید به او مراجعه کنید مقداری پول پرداخت می‌کنید و پزشک هم در مقابل به شما می‌گوید که باید چه کارهایی انجام بدهید و چه‌کارهایی را خیر.

در حالت سوم زمانی که به باشگاه مراجعه می‌کنید، احساس می‌کنید به یک مربی خصوصی نیاز دارید که در زمان حضور در باشگاه بالای سر شما باشه، اگر نتوانستید وزنه بزنید مثل یک دوست به شما کمک کند و حتی بعد از باشگاه هم اگر سوال در مورد بدن‌سازی، رژیم غذایی و... داشتید، بپرسید و مربی هم باحوصله جواب شما رو میده، مربی خصوصی دائماً در کنار شماست مثل یک دوست و همکار با شما در ارتباط هست. خب حالا از مطالب بالا نتیجه می‌گیریم که کوچ در تمام مراحل شغلی، ثانیه به ثانیه کارتون در کنار شماست و با شما کسب و کارتون رو رشد می‌دهد، ولی مشاور فقط راهکارها رو به شما میگه با این که قدمت هردو بالاست، هردو حاذق و هردو حرفه ای هستند اما کوچینگ کمی رویکرد مدرن تر با فرایند های مدرن تری رو انجام میده و فقط نوع بودن و نوع عملکرد کوچینگ نسبت به مشاور کسب و کار مدرن تراست.

مشاوره رایگان کوچینگ در شیراز

زمانی که می‌خواهید رشد کنید و یک پله بالاتر بروید ولی می‌ترسید برید بالا و میدونید که خودتان و کسب‌وکارتان این پتانسیل رو دارد که این رشد رو داشته باشید یا این که در بحران‌های خاصی قرار گرفتید (اقتصادی، کاری یا...) که در نهایت نمی‌توانید خودتان و کسب و کارتون رو رشد بدید و به جلو حرکت کنید. برای مشاوره رایگان کوچینگ و مشاوره کسب و کار در شیراز با ما در ارتباط باشید.

کوچینگ در شیراز

لایف کوچینگ چیست؟

لایف کوچینگ هنری هست که شما می‌توانید با آن سبک زندگی یک شخص رو جوری تغییر بدهید که خودش همیشه در زندگی‌اش می‌خواسته و یک‌عمر تجسمش رو می‌کرده. باید این‌طور شروع کنیم که لایف کوچینگ مهم‌ترین و درعین‌حال اثربخش‌ترین نوع، در میان انواع کوچینگ می‌باشد که از محبوبیت بسیاری نیز نزد مردم برخوردار است. برای مثال هر فردی که بخواهد تغییری در مسائل کاری یا سبک زندگی خودش بدهد باید اول متوجه بشود که کجا قرار دارد و شناختش از خودش و توانایی‌هایش بیشتر و بیشتر بشود. اولین مسئله که در Life Coach به آن اشاره می‌شود این است که شما باید تخلیه بشوید؛ کلی از حرف‌های گفته و نگفته شما باید بازگو بشود و مربی شما بتواند با شما بیشتر آشنا بشود که بفهمد شما تا اینجا که اومدین از چه مسیری رفتید و چه کسی بودید و چه بر سر شما گذشته که به این شخص تبدیل شدید. در مرحله دوم با نوشتن و تمرین اولیه سعی می‌کنند شما رو به این موضوع نزدیک کنند که بهتر و بیشتر تمامی مشکلات و مسائل خودتان رو بیان کنید. بسیاری از انسان‌ها از بیان مشکلات خودشان رنج می‌برند یا در مورد این مسائل دروغ می‌گویند. همیشه بهترین راه برای رسیدن به هدف اصلی خودتان نوشتن هست. در مراحل بعدی، کوچ آموزش‌های لازم رو به شما برای رسیدن به موفقیت به شما می‌دهد.

مشاوره رایگان کوچینگ در شیراز

زمانی که می‌خواهید رشد کنید و یک پله بالاتر بروید ولی می‌ترسید برید بالا و میدونید که خودتان و کسب‌وکارتان این پتانسیل رو دارد که این رشد رو داشته باشید یا این که در بحران‌های خاصی قرار گرفتید (اقتصادی، کاری یا...) که در نهایت نمی‌توانید خودتان و کسب و کارتون رو رشد بدید و به جلو حرکت کنید. برای مشاوره رایگان کوچینگ و مشاوره کسب و کار در شیراز با ما در ارتباط باشید.

آژانس طراحی سایت کالراِسپیس

آژانس طراحی سایت کالر اِسپیس با بیش از شش سال سابقه در زمینه طراحی انواع وب سایت و دیجیتال مارکتینگ فعال بوده و مجری طراحی انواع سایت میباشد.

آخرین مقالات


    

طراحی سایت شرکتی حرفه ای

طراحی سایت شرکتی طراحی وبسایت شرکتی از مهم ترین اقداماتی است که هر مدیر یا صاحب کسب و کاری باید انجام دهد. چرا که با پیشرفت تکنولوژی و استقبال مردم از فضای مجازی به ویژه وبسایت ها، دیگر نحوه جدیدی از بازاریابی و تبلیغات روی کار می آید و شیوه های سنتی تبلیغات و بازاربابی […]

[ratemypost-result]
زمان مطالعه : ۱۵ دقیقه ادامه مطلب
طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی خدمات پزشکی و درمان به صورت آنلاین پر سرعت در حال رشد است. پزشکان و متخصصان می توانند برای معرفی تخصص و خدمات خود اقدام به طراحی سایت پزشکی کنند.از مزایای این کار میتوان به تسریع روند رسیدگی به بیماران و بهتر دیده شدن را نام برد.امروزه به دلیل دستیابی راحت به […]

[ratemypost-result]
زمان مطالعه : ۱۵ دقیقه ادامه مطلب
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی و ساخت سایت فروشگاهی

طراحی و ساخت سایت فروشگاهی طراحی وبسایت فروشگاه اینترنتی یا فروشگاه آنلاین قطعا از مهم ترین اقداماتی است که هر فروشنده ای از کوچک تا بزرگ بایدانجام دهد. دیگر زمان آن شده تاعقاید سنتی را کنار بگذاریم و جایی باشیم که مشتریان در آنجا هستند؛ اینترنت! طراحی فروشگاه اینترنتی همان چیزی است که برای فروش […]

[ratemypost-result]
زمان مطالعه : ۱۵ دقیقه ادامه مطلب